Mikä mieletön tunnelma! Tämä on Casa del Alma Espanjan Alicantessa ja täällä asuvat Satu ja hänen tyttärensä Sofia monien pelastettujen eläintensä kanssa.
"Tämä talo kutsui minua"; totesi Satu, kun edellisellä lomallansa oli innostunut katsomaan Alicanten maakunnassa sijaitsevia taloja. Talosta huokuva rauha ja seesteisyys saivat hänet tekemään nopean päätöksen muuttamisen suhteen. Nyt hän asuu täällä tyttärensä kanssa ja majoittaa meitä satunnaisia kulkijoita omassa kodissaan ja talonsa pihapiirissä sijaitsevassa viehättävässä pihatalossa.
Paikka on rakennettu rakkaudella ja täällä jokainen saa olla juuri sellainen kuin on. Kiire ei ole minnekään. Voi lukea kirjaa takkatulen ääressä, käydä ruokkimassa pihapiirin monia eläimiä tai poimia sitruunoita läheisen sitruunatarhan puista. Jotkut tulevat tänne kuukausien etätöihin ja toiset tulevat vain rauhoittumaan muutamaksi päiväksi. On täällä järjestetty myös erilaisia retriittejä ja tulossakin on muutama, jolloin koko talo täyttyy joogailijoista tai lifecoacheista.
La Casa del Alman löytää
facebookista: https://www.facebook.com/Lacasadelalmaspain
ja instagramista: https://www.instagram.com/lacasadelalmaspain/
Ihana paikka. Ja mieletön tunnelma!
Ei kommentteja
Lähetä kommentti