Iloiset pikkujouluterveiset Savonlinnasta.
Tulin vaihteeksi tekemään töitä tänne Savon sydämeen, ihanaisen Tiinan luo.
Aidosti savolainen nainen kun on, niin hänhän oli päättänyt kutsua muitakuin iloisia naisia paikalle ja järjestää pikkujoulut. Niinpä nautimme lämmintä glögiä ja herkullisia tarjoiluja villasukat jalassa, Tiinan tunnelmallisessa pihatalossa.
Taisin ottaa onnettaren matkaan mukaan, sillä voitin illan arvonnassa Muotitalo Puki:n lahjoittaman lämpimän kaulahuivin. Myönnetään, että tuli todella tarpeeseen, sillä lähdin Espoosta vähän kevyin vaatetuksin liikkeelle.
Sain taas eilen illalla mielettömiä inspiraatioita, kun ihastelin tuota lasivaasiin tehtyä jouluasetelmaa. Tämäkin oli arvontapalkinto ja sitä himoitsi kyllä vähintään joka toinen nainen. Eikä mikään ihme, sillä olihan se ihanan rento ja humoristinen toteutus. Minäpäs teen ihan oman, kun pääsen takaisin Espooseen. Tehkää tekin. Tuollainen saa hymyn huulille.
Ihania kuvia. Olet todella taitava. Olen kerännyt metsästä tarvikkeita kransseihin ja ulkoruukkuihin, mutta pitää tehdä myös jouluasetelma sisälle. Kiitos vinkistä!
VastaaPoistaKiitos sinulle... vähän jouduin taipumaan näiden kuvien kanssa, kun käytössä ei ollut yhtään luonnonvaloa. Voi tätä pimeää kaamoskautta... Minäkin kävin eilen metsässä ja tulin havut kainalossa sieltä kotiin. Teki hyvää :)
Poista