Tiedättekö, mikä on ihan parasta? Se, kun herää aikaisin aamulla, keittää kahvit ja päättää lähteä juomaan ne Yyteriin. Ei voi päivä alkaa muuta kuin hyvin, sanokaa minun sanoneen.
Ja ihan loistavaa on myös se, kun on löytänyt vaatemerkin, joka on myös melkein Yyteristä. Tämä valkoinen oloasu on Agencies Turquoisen kesämallistosta ja vaikka itse merkki on vastarannalta, eli Ruotsista, niin sen suunnittelija, ihana Elina on Porista kotoisin. Ihan niinkuin minäkin. Oujee!
Tämä raikkaan valkoinen kokonaisuus löytyi Espoon Cafelattesta. Miellyttävää puuvillatrikoota ja niin ihanilla yksityiskohdilla varustettuna, että hymy ei meinaa hyytyä, kun lueskelee tuota Diva-tekstiä reiden päällä.
Ihanaa kesäpäivää teille. Minäpäs menen nyt keittämään hieman lisää kahvia.
Onpa ihana idea nauttia aamukahvit Yyterissä, siellä varmasti mieli lepää kauniissa maisemissa! Täytyy itsekin varmaan varioida tää idis Tampereelle sopivaks. ;)
VastaaPoistahttps://heliannika.blogspot.com/
Ehdottomasti nyt kannattaa miettiä, miten tämän voi varioida Tampereelle... sielläkin on ihania paikkoja vaikka kuinka, mihin voi lähteä aamukahville :) Pyynikin ranta oli minulle itselleni super-mieluisa silloin, kun vielä asuin siellä - vink, vink :)
PoistaIhana Yyteri ja ihana sinä rannalla ♥
VastaaPoistaYyteri on niiiiin ihana <3 Siihen ei kyllästy koskaan...
PoistaYyteri lumoaa! Aamuvarhaisella uskon sen olevan erityisen ihana. Varsinkin lempiasussasi! 💚 Tuija
VastaaPoistaNiinhän se tekee :) Siellä oli ihanan rauhallista aamulla, ja sellaisena minä tykkään siitä eniten :)
PoistaOn se kumma, vaikka asuu tässä suht lähellä, Raumalla, 50 km:n päässä, niin harvoin tulee lähdettyä Yyteriin. Se on kuitenkin paikkana tosi hieno ja nyt kun sen läheisyyteen on tullut vielä se kiipeilypuisto Huimala, riittäisi siellä tekemistä koko perheelle...
VastaaPoistaHienoja kuvia jälleen kerran!
Se juuri näin... joskus nämä ihanat paikat ovat aivan liian lähellä :)
PoistaSuosittelen silti, että jonain kauniina päivänä hyppäät autoon ja ajelet oikein paikanpäälle. Siellä on niin kaunista <3
Hienoja kuvia ja tunnelmia ihanasta Yyteristä! ♥ Alkoi tehdä mieli kesäretkelle sinne...
VastaaPoistaKiitos, Tuula :)
PoistaRetki Yyteriin kuulostaa ihan loistavalta idealta. Itse käyn siellä alituiseen, kun olen Porissa :) Ihana paikka!