Olen niin tyytyväinen, että Jurliquen Maria kutsui minut käymään uudessa Relove-myymälässä. Tämä on uudella konseptilla toimiva ihana puoti, jossa on paljon kierrätettyä tavaraa, muutamien tuotemerkkien pop-up myymälä sekä aivan ihastuttava kahvila.
Jos matka rautatieasemalta Töölöntorin laidalle kesti tovin, kun oli niin paljon kuvattavaa ympärillä, niin toinen tovi vierähti kyllä sitten täällä myymälässä. Ihania vaatteita oli rekit pullollaan!
Ja nyt mulla on kuulkaa sellaiset Jurliquen luonnonkosmetiikka-seerumit täällä kotona, että kohta ette edes tunnista minua kuvista, kun rypyt siliää ja ihosta tulee kuulas ja kirkas - hahaaa! En malta odottaa, että pääsen testaamaan näitä kaikkia, joita ammattilainen minulle valitsi katsottuaan hetken tätä naamaa: Ultra firm and lifting cream, Calming blend Aromatherapy mist, Firming and tightening serum, Firming eye cream... you name it, I have it!
Voi ei, tuolla mun piti käydä kun oli Helsingissä. Täytyy ensi kerralla muistaa mennä käymään.
VastaaPoistaOnneksi sinne pääsee melkein milloin vain... next time sitten :)
PoistaKiitos vinkistä! Kesäreissulla voisi hyvinkin poiketa.:) Kannattaa varmaan tulla autolla jonnekin lähelle, sillä isken aina silmäni johonkin suureen.;) Tällä kertaa upeaan isoon ruukkuun pöydän alla.<3
VastaaPoistaTuijottelin itsekin tuota kaunokaista hetken, mutta junalla kun olin liikkeellä, niin ei tarvinnut edes miettiä että olisin lähtenyt sitä raahaamaan mukanani :)
PoistaAh. Munkin piti tulla paikan päälle, mut en sit päässyt! Harmittaa niin vietävästi!
VastaaPoistaVoi ei... harmituksen paikka. Onneksi tuonne pääsee muinakin päivinä :)
PoistaTuo on ollut käyntilistalla heti sen jälkeen, kun kuulin, että se on tulossa; seuraavalla Helsinginmatkalla must-kohde!
VastaaPoistaSuosittelen kyllä visiittiä. Ihana paikka!
PoistaTuolla voisin kyllä itsekin piipahtaa (eli pyöriä siellä tunti tolkulla).
VastaaPoistaIhanaa viikonloppua Frida!
Näissä paikoissa saa kyllä menemään aikaa, joten nopeita visiitejä ei kannata edes suunnitella :)
PoistaKiitos kiitos Friida taas vinkistä. Näyttää ihastuttavalta. Kesämekkoa olisin vailla ja jotain terassille kaipaisin - menenpä käymään. Kauniina näet Helsingin ja sitä se onkin.
VastaaPoistaOle hyvä. Ilo on minun puolellani. Jos tuolta ei löydy kesämekkoa tai kotiin jotain mukavaa, niin siten on ihme :)
PoistaNiin ihana paikka :) pakko päästä uudelleen kun viime käynnistähän on jo kuukausi. Jurlique....aah....
VastaaPoistaTuolla pitääkin käydä vähintään kuukauden välein, kun tavara vaihtuu sen verran tiuhaan tahtiin :)
PoistaIhana paikka. Ja siis mikä niiiiiin ihana valkoinen pyöreä pöytä :)
VastaaPoistaJa kuvasi ovat vaan ihania! (Tänään on kaikki niin ihanaa!)
Tuo pöytä on oikea karamelli. Oli siinä kahvilan puolella, joten pakkohan se oli kuvata :)
PoistaJoskus kaikki vaan yksinkertaisesti on ihanaa! Ei sille mitään voi :)))))))