Mitä mukavampi päällä, sen parempi. Pätee ainakin kotivaatteisiin!
Minä arvostan ihan täysillä mukavuutta ja kauniita, persoonallisia yksityiskohtia pukeutumisessa. Kotosalla ollessani huomaankin usein hengailevani jos jonkinlaisissa haaremihousuissa ja löysissä teepaidoissa. Nytpä garderobini kasvoi näillä uusilla Agencies Turquoisen ihanuuksilla, joista ei voi olla tulematta hyvälle mielelle. Selässä on teksti "Karma Queen" ja rintamuksessa puolestaan "Happy Karma". Tämä on niin minua!! Ihan oikeasti vielä uskonkin karman lakiin. Siihen, että minkä taakseen jättää, niin sen edestään löytää. Ja nyt minulla on siitä vielä ihana muistutus päällänikin. Mahtavaa!
Nämä Agencies Turquoisen vaatteet ovat suomalaisen (porilaisen... öhm!) Elinan suunnittelemia ja tehdään kaikki käsityönä valtamerien takana. Ja jos haluatte tietää, mistä näitä ihanuuksia saa, niin minäpä kerron: Cafe Lattesta ainakin. Sieltä minäkin omani sain, blogiyhteistyönä.
Tässä samalla tein pienen sneek peakin, eli kurkistuksen parvekkeelleni. Ja vaikka siellä ei ihan vielä olekaan toteutettu kaikkia maanmainioita ideoita, niin ainakin amppelit olen saanut roikkumaan ja muut rehut ovat pikkuhiljaa päässeet erinäköisiin kakkuvuoka- ja peltiastia-istutuksiin. Verhot ovat samat vanhat, jotka siellä ovat aikaisemminkin olleet, samoin matto ja rottinkituolit. Näillä siis mennään, ainakin toistaiseksi. Taljoja en ole hennonnut vielä laittaa pois, sillä aamukahvin aikaan tuolla on vielä aika vilpoisaa. Ja tänään tuli jopa muutama räntähiutalekin taivaalta. Missä olet intiaanikesä?
Ihan mielettömän ihana tuo asu, tuossa viihtyisin minäkin!!!! Odottelen innolla sinun aamukahvi paikka kuvia, näin kurkistettuna näyttää niin kotoisalta. Taljat tääläkin vielä parvekeella ja useat aamukahvit sielä jo ennen töidenlähtöä juotukin. Puss <3!
VastaaPoistaMä olen ihan rakastunut tähän... nyt tekisi mieli kulkea aamusta iltaan tässä lookissa :)
PoistaPusit ja halit sinne rannikolle <3
Voi ihana karma queen... ;D Viikonloppuna taas nähdään. ❤️❤️❤️
VastaaPoistaNiin nähdäänkin... KIVAA!
PoistaKarma Queen :) on niin hyvännäköinen asussaan. Ja aamukahvit parvekkeella. Kuulostaa ja näyttääkin niin keväiseltä. Taljoja taidetaan tarvita vielä pitkään.
VastaaPoistaViihtyisää loppuviikkoa!
Kiitos, Tuula!
PoistaOlokin on mitä mainioin näissä vermeissä. Ei meinaa hymy hyytyä ollenkaan :)
Taljat ei haittaa... onneksi on parveke...
Mukavaa ja aurinkoista loppuviikkoa.
On kyllä kivan näköinen kotiasu ja varmasti mukava päällä, ja noi sukat wautsi!
VastaaPoistaKiitos, Kikka!
PoistaEn ensin edes huomannut, että minullahan on kahdet villikset päällekkäin. Kerrospukeutumista ihan parhaimmillaan!
Kyllä sitä vaan Porissa osataan ;) hih. Voin vaan yrittää kuvittella kuinka ihana tuo asu on päällä ja noi sun sukat kruunaa kaiken <3
VastaaPoistaNiin osataankin... hyvä Pori!
PoistaNyt on kyllä hyvät oltavat näisä kotiasuissa...
Queenillä on siellä vaatteet ihan miun maun mukkaa!
VastaaPoistaKiitti, Satu <3
PoistaKiva, että sinäkin tykkäät :)
Aivan ihanat vaatteet. Itsekin viihdyn kotona lökövaatteissa. Usein päällä on haaremihousut ja toppi tai maximekko ☆
VastaaPoistaKuulostaa ihan meikäläisen kotiasuilta... samoilla mennään näköjään :)
PoistaIhana parveke!
VastaaPoistaKiitos, Suvi <3
PoistaKyllähän tuolla viihtyyyyyyyy...
Varmasti on nukavat päällä! Ihana juoda aamukahvit parvekkeella! Kesää täälläkin jo vähän ihmetellään...olen vatsataudissa joten ihan ulkona kaikesta...mukavaa loppuviikkoa sinulle!
VastaaPoistaAivan älyttömän ihanat, kun ei kiristä, eikä purista mistään :)
PoistaTänään tuli taas rakeita. On tämä ihmeellinen kevät!
Mä niin haluun tuon asun kanssa, niiin ihana! Ihan kyllä sun näköinen kaunokainen <3
VastaaPoistaJa mä niin voisin kuvitella tämän sullekin... Ihana!
PoistaIntiaanikesää saa odotella vielä syksyyn. ;)
VastaaPoistaJoo, voihan se olla :)))
PoistaIhana kotiasu!
VastaaPoistaKiitos, Hannele <3
PoistaTykkään itsekin ihan mielettömästi...
Ooh, onpas ihana kotiasu!! Nähdään pian <3
VastaaPoistaNo joo... tähän ikään kun tulee niin arvostaa mukavuutta pienellä blingblingillä varustettuna, tietenkin:)
PoistaIhana parveke! Ja hienommat amppelit ku mulla :D
VastaaPoistaKiitos, kiitos Kaisa :)
PoistaTäytyy kyllä myöntää, etten ihan itse ole näitä kaikkia kuvassa näkyviä tehnyt :))))
No nyt on letkiää tyyliä. Karmaan on parain luottaa ;)
VastaaPoistaJa voi kesä, missä olet?! Ihana olis auringossa istua ..
ps. Näin sut kaukaa messuilla kiireisenä :D
Letkeää se olla pitää :) On elämäkin paljon mukavampaa, kun ottaa sen hieman rennommin rantein...
PoistaVoih! Olisit tullut repimään hihasta... en mä niin kiireinen ole voinut olla:)
Asu sopii sulle. Noi sukat siis kahdet on ihan parasta ja ampelit kanssa. Vähänks tekee mieli tuollaista keidasta. Ei oo partsia, niin pitää vielä odotella, että avonaisella terassilla tarkenee. Pidän peukkuja ensi viikonloppuun neitokaiselle :-)
VastaaPoistaKiitti, Nuppu!
PoistaKahdet villasukat on aika normia täällä meillä :) Terassielämä on ihan pukeutumis- ja asukysymys. Laitat vain lämpimästi päälle, niin kyllä siellä tarkenee :))))))
Karma Queen look - sopii sulle! Terassikausi pitäisi itsekin päästä avaaman mutta kun mun parvekkaalla on se mustarastaan pesä... :D
VastaaPoistaLepposen näköinen toi sun asu ja vielä villasukat kaiken päälle.
VastaaPoistaTuuppa käymään Aurinkokujallakin ja osallistu arvontaan.