Nyt on kuulkaa tullut tutustuttua vallan mahtavaan paikkaan. Olin nimittäin ihan ensimmäistä kertaa VR:n vanhoilla Veturitaleilla, jossa toimii tapahtuma- ja juhlapaikkana tunnettu Crepperie. Ja kylläpä olikin sitten huikea paikka. Korkeat hallit, valkoiseksi kalkitut tiiliseinät, valtavat ruutuikkunat ja kauniit tolpat ja kaaret mukavana lisänä. Mielikuvitus lähti kuulkaa siihen malliin laukkaamaan, että jo mietin, mitä kaikkia kuvauksia tällaisessa paikassa voisikaan järjestää. Ihan mielettömät puitteet, sanon minä :)
Sitä tuli kuulkaa tutustuttua siinä aamutuimaan myös muuhun Pasilaan, kun emme meinanneet löytää paikalle. Pieni paniikin poikanen meinasi nousta, kun auto oli täynnä tavaraa ja me kurvailimme pitkin ratikka-kaistoja ihan väärien hallien liepeillä. Onneksi kuitenkin ehdimme paikalle ja saimme vielä tavaroiden kantoapuakin siinä tohinassa. Kiitos, ihanat Pia ja Jenni!
Niin oli taas kiva päivä, mukava oli tavata vanhoja ja uusia tuttavuuksia, ja muitakin mukavia asiakkaita. Ja myyntiäkin sai sen verran aikaiseksi, että kävimme rakkaan ystävättären kanssa oikein ulkoruokinnassa sitä juhlistamassa :)
Siis wau minkä näköinen paikka. Täytyypä myöntää, että en ole koskaan tuolla käynyt.
VastaaPoistaHienoa, että myynnit sujuivat hyvin.
Mukavaa sunnuntaita!
Tuo paikka oli mahtava... soveltuukin aika moneen tilaisuuteen. Me like<3
PoistaMuksaa sunnuntaita sinullekin...
Oi mikä paikka, olis niin kiva ollu olla tuolla
VastaaPoistaEiksooihana!!!
PoistaVoi että, mun ois tehnyt mieli kurvata eilen tuonne, mutta aikataulut ei mitenkään antaneet periksi, kun oli Habitaren jälkeen vielä lätkämatsiin liput. Uskon, että on ihan mieletön miljöö! Olen ihaillut varmaan vastaavaa paikkaa Lahdessa, Viime talvena kirjoittelin siitä postauksenkin. Käy kurkkaamassa!;D
VastaaPoistahttp://mansikkatilanmailla.blogspot.fi/2014/11/rakas-loysin-meille-uuden-kodin.html
Voihan sissus sentään... ihan liikaa ohjelmaa sinulla:)))
PoistaHuikea paikka tuo, josta olit kirjoittanut. Vitsit kun tuollaiseen saisi ihan oikeasti laitettua kodin. Oi, oi, oi <3
Paikka on ihana, ja päiväkin oli kiva! Toivottavasti tavataan taas jossakin, myyjänä tuolla ei kauheasti ehtinyt kiertelemään ja juttelemaan :-)
VastaaPoistaNo hitsin vitsit... jäi kyllä juttelut aika vähiin, elikäs ihan nolliin. Ei oo kiva. Toivottavasti pian on taas joku uusi tapahtuma :)
PoistaVoi dääm kun olisi ollut kiva olla paikalla! Ulkoruokinta kuulostaa hyvältä ja varmasti ansaitsit sen kiireisen päivän päätteeksi :)
VastaaPoistaTule, tule tänne näin... meillä on aina jotain kivaa tapahtumaa täällä pääkaupunkiseudulla:)
PoistaKyllä ruoka maistui, ja olisi melkein unikin maistunut siihen ruoan päälle...
Olipas taas ihana nähdä sinut <3
VastaaPoistaNiin oli... sä olet kyllä aina yhtä iloinen ja pirtsakka:)))
PoistaMinulta jäi blogikirppis väliin tällä kertaa, sillä olin itse nörtteilemässä Espoossa rakkaan ystäväni luona. Toinen ystäväni kuitenkin kehui tarjontaa ja olen varmasti mukna ensi kerralla, ainakin ostelemassa. :)
VastaaPoistaMinäkin kyllä sen verran katselin ympärilleni, että hyvää tavaraa näytti olevan myynnissä, joten toivottavasti ensikerralla pääset mukaan :)
PoistaUpea paikka ja ihanat kuvat Frida Sinusta! <3
VastaaPoistaEiksooookin... aivan ihana paikka!
PoistaJoo... ystävätär pyörähteli minun kamerani kanssa tuolla, ja nuo muutamat otokset löytyivät muistikortilta, kun pääsin kotiin. Kiitokset niistä siis Sartsalle :)
Kiva oli käydä, kerrankin pääsin osalliseksi jostain kivasta :)
VastaaPoistaIhania kuvia olet miljööstä ottanut. Tuo vanha lättähattu ja tavarajuna... <3
Nimim. Ex-rautatieläinen ja nyk. rautatieläisen vaimo
Hienoa... mäkin tykkään, kun kaikkia tällaisia järjestetään. Kyllä kaikissa tapahtumissa on vaan niin kiva käydä :)
PoistaNuo vanhat junat olivat niin ihanan nostalgisia :)