Joulun alla muutamat kyselivät minulta pellavaisia servettejä. Silloin niitä ei ollut, mutta nyt löytyisi muutamissa ihanissa naturaaleissa väreissä.... ja friidumaiseen tapaan kankaanpainannalla tietenkin.
Näihin minä innostuin painamaan tällaisia paisley-kuvioita, jotka ovat kyllä meikäläisen "all-time-favourites" eli aina IN! Antaa aika kivan säväyksen kattaukseen kuin kattaukseen, vaikka ei laittaisi kuin yhden liinan leipäkoriin.
Hinta 2:lle kappaleelle on 25,00 + postarit, ja tilata voi laittamalla sähköpostiin viestiä: frida(at)luukku.com
Minulla on viimeisen parin viikon aikana minulla on ollut pieni projekti päällä: olen pessyt pyykkiä joka päivä 2-3 koneellista, ja nyt mahtuu kodinhoitohuoneeseen jopa sisään. Meillä oli nimittäin pesukone rikki, ja pyykkikoreissa (joo, meillä on monta) ja niiden välittömässä läheisyydessä (lue: lattialla, tuoleilla, pöydillä ja vielä kerran lattialla) oli valtavat läjät tekstiilejä. Vielä kun saisi kiltin kuivausrumpu-korjaajan käymään, niin johan alkaisi hymyilyttämään.
Tiedättehän sanonnan, että kun joku kone hajoaa, niin muut tulee perässä. Tässä huushollissa saldo oli pesukone, kuivausrumpu ja auto, joka on siis edelleen korjattavana. Hyvä puoli siinä puolestaan on se, että tulee käveltyä hieman enemmän :)
Upeita ovat kerrassaan nuo lautasliinat<3
VastaaPoistaKiitos, Sari <3
PoistaAion kyllä ottaa näitä käyttöön täällä kotonakin... ainakin viikonloppuisin :)
Todella kauniita :)) ja ihanat kuvat !
VastaaPoistaKiitos, darling <3
PoistaTällaisia tuunailuja tällä kertaa... katsotaan, mitä seuraavaksi alan tekemään:)
Ihanat ja miten raikkaat kuvat <3
VastaaPoistaKiitos, Miimma<3
PoistaKatsotaan meneekö oppi ojaan, ja kuvien ulkoasu muuttuu ihan täysin :)
Upeita! Hih olet vaihtanut kuvasikin blogin yläkulmaan, taitaa kevättuulet saada kaikenlaista aikaan ;-)
VastaaPoistaKiitos, Riitta <3
PoistaMeillä on pellavatehdas taas auki :))))
Nyt on kyllä niin keväisiä muutostuulia, että oikein tukka hulmuaa tuulessa:)
Kerta kaikkiaan ihania ♡
VastaaPoistaKiitos, kiitos, ihanainen <3
PoistaTäytyy varmaan ilostuttaa perhettäkin viikonlopun kattauksissa :)