Pikamoikat täältä Pariisista!
Ajattelin laittaa teille pienen postauksen tästä meidän Pariisin yksiöstä. Siis, AIVAN IHANA! Hotelli, johon meidän piti mennä, olikin ylibuukattu, joten saimme käyttöömme tällaisen "Suites Parisiennes" -asunnon. Tännehän voisi vaikka jäädä asumaan!
Tämä asunto on pieni huone ylimmässä kerroksessa, joka on jaettu ihanilla valkoiseksi maalatuilla parruilla olkaariin ja makuuhuoneeseen, joissa molemmissa on (tietenkin) ranskalaiset parvekkeet. Olkkarin puolella on kiinteissä kaapeissa moderni mini-keittiö. Lisäksi löytyy erillinen suihku ja vessa, joissa molemmissa on niin ihanat lattialaatat, että ajattelin piikata ne sieltä huomenna mukaani.
Sisustus on melkein kokonaan mustavalkoinen, ja nyt olen ihan rakastunut tuollaiseen mustavalkoiseen valokuvataiteeseen… niitä pitää saada myös kotiin! Ehkä pakkaan nämä taulut noiden lattialaattojen kanssa meidän matkalaukkuun.
Nyt juuri leputtelemme täällä ihanassa yksiössä jalkojamme, koska käveltyä on tullut noin tuhat kilometriä. Kohta sitten syömään, ja huomenna taas kotikunnille.
Oi oi, nyt on täällä yksi tosi kateellinen. Ihania hetkiä Pariisissa <3
VastaaPoistaHeipsan Miimma <3
PoistaNo tuo kämppää oli ihan unelma - paljon parempi, kuin mikään hotelli. Me like too!
Terkuin, Frida
Siis aivan ihana! <3 Tyylikästä! Ajattelin aluksi, että olet stailannut siellä :). Nautinnollista matkan jatkoa!
VastaaPoistaHeippa Hammi
PoistaOlisikin kiva, kun voisin sanoa, että olen itse tuon sisustanut, mutta sori :)
Terkuin, Frida
Ooooh! Ompa ihanan näköistä!! <3
VastaaPoistaMoikka moi
PoistaNo niin oli - aivan ihana asunto:)
Terkuin, Frida
Onpa kyllä todella tyylikästä ja kaunista! Vau! Tuolla voisi todellakin asua. Ihanaa Pariisia! :)
VastaaPoistaHeipsan Perla
PoistaOi, oi - se oli niin kaunis. Ja juurikin, siellä voisi vaikka asua:) Ihana!
Terkuin, Frida
Oijoi, upeaa!
VastaaPoistaMoikka moi Tarja
PoistaKiitos kommentistasi... Asunto oli upea - kaupunki oli upea - ja seura mitä parhainta. Ihana loma!
Terkuin, Frida
Wauuuu, kaunis !!!!
VastaaPoistaMoikka Beauty
PoistaNo niiiiiiiin oli! Aivan ihana:)
Terkuin, Frida
Teillä kävi ihanasti "huono" tuuri. Upea yksiö.
VastaaPoistaMoikkelis moi
PoistaTämä oli todella "huonoa" tuuria - niin paljon parempi vaihtoehto, kuin hotelli. IHKU!
Terkuin, Frida
Voi teitä kuinka saatte siellä nautiskella noin kauniissa yksiössä. Todellakin tuuria että noin hyvän saitte tilalle. Pariisi on niiiin ihana kaupunki ja eihän muuten ole muuttunu yhtään? Minusta ei ainakaan ollu ku muutama vuosi sitten kävin ja edellisestä käynnistä oli vierähtäny 20 vuotta. Ihanaa viikonlopun jatkoa teille sinne.
VastaaPoistaMoikka VB
PoistaNo me koimmekin itsemme todella onnekkaiksi:)
Ja ei ole kaupunki muuttunut, muuta kuin Starbuckseja on tullut joka puolelle... yhtä kaunista oli kuitenkin kuin ennenkin!
Terkuin, Frida
Apua kuinka ihana!
VastaaPoistaVoisin muuttaa samantien tuonne,kyllä teidän kelpaa:)
Mukavaa naistenpäivää!
Moikka Iitu
PoistaMulla oli vähän samat fiilikset, kun astuin tuonne sisään:)
Mukavaa naistenpäivän jälkeisiä päiviä sinulle:)
Terkuin, Frida
Onnen tyttö Frida! Tuonne minäkin näiden kuvien katsomisen jälkeen haluaisin. Toivottavasti sulle jää yhteystiedot talteen tuhon unelmien yksiön vuokraajaan! Terkut Porista ;-)
VastaaPoistaHeipsan hei Riitta
PoistaOlen kyllä - onnekas!!!!
Yhteystiedot on tallessa, ja jos sinua kiinnostaa, niin ne löytyvät tuolta Pariisi-postauksesta myös:)
Terkkuja myös sinne ihanaan Porin-kaupunkiin
Frida
Aivan ihana loma-asunto! Tuolla viihtyisi pidemmänkin aikaa ihan varmasti. :)
VastaaPoistaMoikka moi AnuElina
PoistaSiis - aivan ihana - kyllähän tuolla viihtyisi hetken jos toisenkin:)
Terkuin, Frida
Ihana yksiö - laitahan varaustiedot ylös :)
VastaaPoistaMoikka Sanna
PoistaEikös olekin - olin ihan haltioissani tästä. Jos sinua kiinnostaa nuo varaustiedot, niin löytyvät tuosta seuraavasta Pariisi-postauksesta:)
Terkuin, Frida
No voi sun ihanuus kun mahtava!
VastaaPoistaHeipsan Ainosofia
PoistaKiitos sinulle kommentistasi... oli aivan ihana asunto - eihän tässä kukaan enää mihinkään hotelliin halua - never, ever!
Terkuin, Frida
Siis kerrassaan ihana! Pariisi on mun suosikkikaupunki Euroopassa, siellä pitää käydä ainakin joka toinen vuosi. Tämä asunto näyttää niin Pariisilta, että ei voisi parempaa esimerkkiä löytää. Nauttikaa... ja niinhän te teette!
VastaaPoistaHeippa NJ
PoistaNIIN OLI! Aivan ihana!
Pariisi on Euroopan aatelia - aivan ihana. Aina löytyy jotain uutta ja silti se on kuitenkin oma ihana vanhoillinen Pariisi! Ihan paras matkakohde!
Terkuin, Frida
No jösses! kun näyttää kivalta. Ihunaista reissua teille, tätäkin kautta. :)
VastaaPoistaHeppulis Tiina
PoistaKiitos - tuo asunto oli ihan mieletön! Ihana oli reissukin - mutta ainahan se on, kun Pariisiin lähtee, vaikka edes kymmenen vuoden välein:)
Terkuin, Frida
Vau, niin ihanaa!!!
VastaaPoistahttp://www.pienilintu.blogspot.fi/
Heipsan hei
PoistaÄlä mitään - aivan mahtava, ja niin hyvällä maulla laitettu kokonaisuus:)
Terkuin, Frida
Voi iiik, muuta ei voi sanoa! Tuollainen pesä ja vieläpä Pariisissa!! Onnentyttö olet!
VastaaPoistaMoikka Anna G
PoistaKiitos sinulle, ihanainen kommentistasi:)
Tuo asunto oli ihan mieletön - juuri niin, VIELÄ PARIISISSA! Olen kyllä onnekas!
Terkuin, Frida
Kertakaikkisen ihana! Täällä on koko talvi haikailtu Pariisista. Noita yhteystietoja peräisin mieluusti.. Nautihan siellä!
VastaaPoistaMoikka moi Hannah
PoistaEikös vain olekin - ihan namupala!
Mä haikailin takaisin viimeiset 10 vuotta - nyt se on taas nähty. Ihana kaupunki! Yhteystiedot löytyvät tuolta seuraavasta Pariisi-postauksesta, jos kiinnostaa.
Terkuin, Frida
Ihanaa!!!!!
VastaaPoistaMoikka moi Pia
PoistaEIKS OLEKIN!!!! Aivan ihana!
Terkuin, Frida