Jotta jotain uutta saa leviteltyä pitkin kämppää, on toisinaan pakko lähteä luovalle tielle,
ja tehdä jotain omin pikku kätösin;)
Tällaisen taulun sain aikaiseksi tässä tällä viikolla.
Löysin tämän tekstin jostain täältä internetin ihmeellisestä maailmasta,
ja se kyllä puhutteli minua samantien.
Elämä on...
Nyt lähdemme perheen kanssa länsirannikolle synttäreitä juhlimaan.
Hauskaa viikonloppua teille kaikille ihanille lukijoilleni;)
Nyt lähdemme perheen kanssa länsirannikolle synttäreitä juhlimaan.
Hauskaa viikonloppua teille kaikille ihanille lukijoilleni;)
Wau! Onpa upea! Saisiko tähän jonkinlaista ohjetta? Minäkin haluan tuollaisen! :)
VastaaPoistaVoi kiitos
PoistaTässä nopea ohje: taulupohja, akryylimaalia, grafiikkaohjelmalla tehty tekstipohja, joka printataan peilikuvana koneelta ja laitetaan ns. servettiliimalla kiinni tauluun. kun on tarpeeksi kuivunut, niin ylimääräiset paperit "pestään pois". Nyt en muista tuon liiman nimeä, mutta ihan varmaan askertalukaupassa tietävät aineen;) Samoin tarkemmat käyttöohjeet saa sen mukana.
Terkuin, Frida
Todella todella upea ja onnistunu taulu! <3 Aivan ku kaupasta ostettu! ja muutenki mie aina ihhailen teän kotia, ja kaikki sinun postauksetki on aivan ihania <3 Onneksi oon löytäny tänne sinun blogiin tieni <3 Silmä ja sielu leppää ku tullee tänne <3
VastaaPoistaHei Satu
PoistaKiitos sinulle... kiitos, kiitos... minustakin on kivaa, että olet löytänyt tänne;))
Hyvää alkavaa viikkoa sinulle.
Terkuin, Frida
Hieno! Ihanaa kun jollekin on annettu tuota kädentaitoja ja luovuutta. Nim. Peukalo keskellä kämmentä.
VastaaPoistaHeipsan Lumi
PoistaKiitos sinulle kauniista sanoistasi;)
Terkuin, Frida
Ihana taulu kertakaikkiaan! <3
VastaaPoistaHei irina
PoistaKaunis kiitos.. tulihan siitä ihan kiva;))
Terkuin, Frida
Minäkin haluan teko-ohjeen!Kerrassaan osuva ilmaus :)
VastaaPoistaMoikka Ani
PoistaEdellä pika-ohjeet. Uskoisin, että Sinooperin sivuilta löytyy tarkemmat. Jos ei, niin askartelukaupassa kyllä osaavat neuvoa;)
Terkuin, Frida
IHANAN synttärilahjan olet näemmä minulle tehnyt :)
VastaaPoistaHauskoja synttäreitä ja ihkuu viikonloppua!
Tänks, Pia;))))))
PoistaVoi kuinka kaunis taulu ja suloinen sudenkorento! Ja taululla on ihan erilainen merkitys itse tehtynä kuin kaupasta ostettuna. Tekstikin on osuva : )
VastaaPoistaMoikka Päivi
PoistaMä pidän kyllä paljon enemmän tällaisista käsin tehdyistä, ja uniikeista tapauksista, kuin kaupasta ostetuista;)
Terkuin, Frida