Nyt on pakko hieman myöntyä tuon punaisen edessä:)
Tein toissavuonna ihanan Merry Christmas -tyynyn Lexingtonin keittiöpyyhkeestä,
enkä tietenkään voi millään viettää jouluani ilman sitä.
Punaista tulee siis tänäkin vuonna meidän jouluumme, vaikka kuinka vannottelin muuta;)
Ihana turkoosi-punainen kynttiläjalka on isoäitini vanha,
ja tuo valkoinen kaitaliina poroineen on myös omasta ompelimosta;)
Kaunis tyyny ja kaitaliina. Nuo poron kuvat ovat niin niin ihania. Piti omaan kotiinkin ostaa muutama kiva Oslosta pari viikkoa sitten. Norjalaiset ne niin osaa sisustaa tunnelmallisesti, voisin vaikka muuttaa sinne :-). Olisiko sinulla antaa vinkkejä mistä hankkia tuollaista luonnonväristä pellavakangasta, jotta minunkin "kotiompelimoni" voisi sitä hyödyntää vaikka vuodevaatteisiin ensi vuonna?
VastaaPoistaVoi kiitos, Nuppu
PoistaOlet varmaan tehnyt ihania löytöjä siellä Norjassa... He kyllä osaavat tunnelmoinnin taidon;)
Olen omat pellavakankaani tilannut suoraan Ruotsista, koska tässä ompelimossa sitä pellavaa kuluu ja aina välillä olen jopa pitänyt pienimuotoisia myyjäisiä. Pellava on aika kallista täällä Suomessa. Ikeasta saa ihan hyvän hintaista, mutta sitä en kyllä suosittele ainakaan petivaatteisiin. Ei ole ihan niin pehmeää, ja mielestäni sitä ei ole esipesty.
Hyvää joulun odotusta sinulle
Terkuin, Frida
Punainen eksyi myös meidän kotiin vaikka ensin en meinannutkaan sitä laittaa. Onneksi niin on käynyt muillekin, ei pelkästään sinulle vaan oikeastaan aika monelle. :D
VastaaPoistaHei helinä
PoistaHauskaa kuulla, että muille on käynyt samoin;))
Hyvää joulun alusaikaa sinulle... punaisella höystettynä;)
Terkuin, Frida
Kauniita, tunnelmallisia kuvia! Itse yritän vasta virittäytyä joulun tunnelmaan ja nämä kuvat työnsivät taas hieman lähemmäs joulumieltä :)
VastaaPoistamiamatleena.blogspot.com
Voi kiitos, MiaMatleena
PoistaHyvä, että olen saanut jaettua pientä joulumieltä myös sinne;)
Terkuin, Frida